Kvetúlok

Útulok pre izbové rastliny situovaný na Námestí SNP vezme do svojej opatery kvietok, o ktorý nemáš čas sa starať, alebo nevieš presne ako na to.

Zachránené rastlinky na živej stene u nás v Kvetúlku sa majú dobre. Snažíme sa im nastaviť svetelné podmienky, podľa možností, presne na mieru. Každú zapíšeme do registra a označíme menom, aby sme nestratili prehľad.
(foto: Rudo Sladkovský | Instagram: @z_rudo)

Zver svoju rastlinu do dočasnej opatery, ak nemáš možnosť sa jej venovať (kompletná revitalizácia). Radi príjmeme malý príspevok na spotrebný materiál a údržbu rastliniek. Prípadne sa odvďač odrezkom/odmnožkom.
Vrátime Ti ju presadenú, pohnojenú, očistenú a poradíme Ti, čo potrebuje.

O rastlinky sa denne staráme, kontrolujeme ich a vzdelávame sa v oblasti botaniky. Teoreticky ale najmä priamym pozorovaním rastlín sa snažíme o čo najlepšie pestovateľské výsledky.
(foto: Rudo Sladkovský | Instagram: @z_rudo)

Daruj nám rastlinku, ktorej nedokážeš venovať dostatok času/nemáš pre ňu vhodné podmienky – my jej určite nájdeme nový domov. Kým sa zotaví, istý čas pobudne v útulku a následne poputuje na adopciu alebo sa udomácni v ateliéri.

Rodný list rastliny
Každá rastlinka dostane rodný list na ktorom je jej nové meno, meno druhu, pôvod s príbehom ktorý si nesie, informácie o stave do ktorého sme ju spoločným úsilím dostali a návod na starostlivosť. To všetko by malo pomôcť novému “adoptívnemu rodičovi” k správnej opatere.
(foto: Rudo Sladkovský | Instagram: @z_rudo)

Podeľ sa o svoje odrezky a výhonky, príď si svoje odrezky vymeniť na rastlinný swap, ktorý sa bude pravidelne konať v Banskej Bystrici v priestoroch Ateliéru Strop, alebo si môžme len tak pokecať o svojej vášni.

Pravidelne organizujeme aj rôzne workshopy a prednášky s rastlinnou tématikou. Sleduj nás na Facebooku alebo Instagrame a dozvieš sa vždy tie najaktuálnejšie informácie.
(foto: Rudo Sladkovský | Instagram: @z_rudo)

 Volaj 0907 077 220, moje meno je Monka.
Naša adresa je Námestie SNP 9/2, 974 01 Banská Bystrica. Miesta máme dosť.

Kvet na to!

Klikni na náš Instagram a zisti, čo je nové.