Spolupracujeme

ZÁHRADA CNK

Záhradu ľuďom asi veľmi predstavovať netreba. V súčasnosti je Centrum nezávislej kultúry Záhrada plne etablovanou organizáciou v rámci kultúrnych centier na Slovensku aj v zahraničí. Nám v rámci projektu Kvetúlok poskytli priestor pre “Potúlok”, čo je vlastne stojan so zachránenými a revitalizovanými rastlinkami pripravenými nájsť si nový domov. Aj touto formou sa rastlinky dostanú bližšie k ľuďom a idea Kvetúlku, ktorá prerastá samotný rastlinný svet a nie je len o ňom, sa môže šíriť ďalej.

Na konci augusta sme spolu zorganizovali SWAP Rastlín, kde ste si mohli prísť sa stretnúť s ďalšími nadšencami, povymieňať rastlinky a rozšíriť si svoje zbierky. Okrem tvorivých a umeleckých aktivít je Záhrada ostrovom pozitívnej deviácie a platformou pre mnohé ľudskoprávne podujatia a občiansky aktivizmus. Viac o našich priateľoch zo Záhrada CNK sa dozvieš na ich stránke, alebo sociálnych sieťach.

NEBALené

S Paťkou z prvého bezobalového obchodu v Banskej Bystrici NEBALené sme sa zoznámili v Záhrade na trhoch. Zapáčili sa jej floráliá, rastlinné mini svety, ktoré vznikali v Kvetúlku a na trhoch sa predávali ľuďom, ktorí touto formou mohli podporiť naše projekty. Slovo dalo slovo a onedlho sa v priestoroch obchodíku NEBALené zorganizoval náš prvý workshop florálií, ktorý mal veľký úspech.

Dnes už je v priestoroch obchodu NEBALené aj “Potúlok”, v ktorom si záujemcovia môžu adoptovať zachránené a zrevitalizované rastlinky z Kvetúlku. Radosť spolupracovať! Viac o projekte NEBALené sa dozvieš na ich stránke alebo sociálnych sieťach. Obchodík nájdeš na Námestí SNP 16, v Beniczkého pasáži, vedľa Záhrady CNK.

365.labb

Skvelí ľudia z 365.labb nás pozvali na kus reči a nezabudnuteľnú čokoládu do ich nádherných priestorov na Lazovnej ulici 5, v centre Banskej Bystrice. Výsledkom milého stretnutia bol v spolupráci s EnviroFuture a LINK CoWorking Banská Bystrica spoločný “Plant Talks“, ktorý sa však kvôli súčasnej situácii presunul do online priestoru. Livestream “Plant talks” s Kvetúlkom, kde ste sa mohli dozvedieť hlavne to “Ako si nezabiť rastlinu prvé dva týždne od jej kúpy” bol náš prvý spoločný projek, ale určite nie posledný. Záznam z livestreamu si môžete pozrieť TU.

Adoptovať rastlinku je možné už aj v samotnom 365.labb-e pretože “Potúlok” zapustil korene už aj u týchto skvelých ľudí. Určite si nenechajte ujsť skvelú atmosféru a nádherné priestory a zavítajte do 365labb-u.

Kníhkupectvo ARTFORUM